Відкрито новий аеропортовий комплекс МА Туркменабад, спроектований за участю Прогрестех-Україна

Відкрито новий аеропортовий комплекс МА Туркменабад, спроектований за участю Прогрестех-Україна

26 лютого 2018 року введено в експлуатацію новий аеропортовий комплекс МА Туркменабад, проект якого розроблено за участю фахівців Прогрестех-Україна.

У процесі реконструкції Міжнародного аеропорту Туркменабад побудовано близько півсотні нових об'єктів, серед яких - технологічні, господарські та адміністративні будівлі, спроектовані командою інженерів і архітекторів Прогрестех-Україна. Всі будівлі виконано в єдиній стилістиці, що поєднує сучасні практики з національними архітектурними традиціями регіону.

Високою технологічністю й оригінальною архітектурою вирізняються, зокрема, пасажирський термінальний комплекс і VIP-термінал (мають форму восьмикутної зірки - традиційного елементу архітектури у країнах Центральної Азії), Командно-диспетчерський пункт (будівля баштового типу), Центр управління повітряним рухом, вантажний термінал, авіаційно-технічна база, готель і медичний центр, будівлі служби електро-світлотехнічного забезпечення польотів, митної служби, САБ і охорони, адміністрації аеропорту.

Аеропорт має штучну ЗПС довжиною 3800 і шириною 60 метрів. Аеродром оснащено метеорологічним, радіотехнічним та світлосигнальним обладнанням, що забезпечує посадку за категорією II ICAO.