Ми робимо все, щоб українські інженери не залишали країну – глава Progresstechgroup

Ми робимо все, щоб українські інженери не залишали країну – глава Progresstechgroup

Progresstechgroup робить усе можливе, щоб українські інженери і вчені не залишали країну, а працювали над розвитком і практичним застосуванням високих технологій в Україні. Про це заявив голова ради директорів Progresstechgroup Володимир Кульчицький на зустрічі в Національному технічному університеті "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". Зустріч учених, викладачів і студентів університету з делегаціями компаній Boeing і холдингу Progresstechgroup відбулася 18 лютого 2020 року в залі засідань Вченої ради КПІ.

"Ми доклали максимум зусиль, щоби компанія Boeing працювала в Україні, щоб українські інженери мали гідну роботу тут, не полишаючи країну, зазначив Володимир Кульчицький. Ми створюємо робочі місця в Україні й допомагаємо молодим інженерам опанувати новітні авіаційні технології, інтегруватися в міжнародний розподіл праці".

Міжнародний холдинг Progresstechgroup, що об'єднує низку інжинірингових центрів у країнах Європи й Північної Америки, в Україні репрезентовано, зокрема, компаніями Прогрестех-Україна, Тукана Інжиніринг Україна й Соupi Inc.  2014 року українська інженерна команда приступилася до кооперації з компанією Boeing, найбільшим замовником послуг в аерокосмічній галузі.

У результаті прямої взаємодії з Boeing, компанія Прогрестех-Україна створила сотні нових робочих місць у сегменті високоінтелектуальних сервісів. Водночас, значно зросли вимоги до підготовки професійних інженерних кадрів, що стало додатковим поштовхом до форсованої модернізації української вищої інженерної школи.

У відповідь на ці виклики Прогрестех-Україна, Boeing і КПІ відкрили Спільний навчальний центр із підготовки кваліфікованих інженерів для авіаіндустрії та інших високотехнологічних галузей машинобудування. Подібні навчальні центри прийняли слухачів також у Харкові і Дніпрі. У низці технічних вишів було створено нові сучасні авіаційні спеціалізації, стартувала програма перепідготовки й сертифікації педагогічного персоналу. У партнерстві з провідними закладами вищої освіти запущено спільні програми дуальної підготовки магістрів.

Залученню компанії Boeing в Україну й підтримці нею українських технічних університетів посприяв, зокрема, і Тодд Зарфос, віцепрезидент з інженерії Інженерно-конструкторського центру Boeing у штаті Вашингтон (США), якого Вчена рада вишу удостоїла звання Почесний доктор КПІ ім. Ігоря Сікорського.

На зустрічі в КПІ ректор університету, академік НАН України Михайло Згуровський вручив Тодду Зарфосу диплом Почесного доктора й відзначив його особистий внесок у світову авіаційну практику, у зміцнення міжнародного авторитету Київської політехніки, у підвищення рівня інженерної освіти та її інноваційного складника.